אחד מכל שלושה זוגות בישראל שעומד היום מתחת לחופה יפרק במוקדם או במאוחר את הקשר ויגלה שכשהאהבה מסתיימת היא עלולה להפוך לשנאה יוקדת. גם אם יש לכם ילדים משותפים זה לא הופך את הפרידה לחסינה מתככים, מזימות וכאב. להיפך, במקרים רבים הילדים הופכים לכלי משחק בידי הצד השני שמנסה להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורו ושוכח כי אדמה חרוכה לא תרפא את הלב.

כאן נכנס לתמונה איש מקצוע מיומן שמסוגל להוביל אתכם בנחישות וברגישות בשדה המוקשים של הגירושין. הוא ידאג שלא תפלו למלכודות רגשניות ומנגד שלא תאבדו נקודות וזמן יקר במשא ומתן מול הצד השני, שגם הוא הצטייד מבעוד מועד בעורך דין.

מרוץ הסמכויות

בדרך כלל צד אחד יוזם את הגירושין והשני – שמקבל את הבשורה בהפתעה – מנסה לשכנע, לפייס או להסתייג, עד שהוא נכנע ונגרר לערכאות משפטיות. כמו בהרבה מאבקים משפטיים, גם כאן יש משמעות קריטית לזמן ובעיקר למרוץ הסמכויות. הכוונה לכך שהצד שיוזם את הקרע ומגיש את התביעה קובע היכן היא תתנהל – בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. אם יש לכם יסוד להניח שבן או בת הזוג שלכם שוקלים את הנושא ברצינות – כדאי שתקדימו אותם, אחרת תגלו שהפרידה היא רק ההפתעה הראשונה בדרככם החדשה.

יישוב סכסוך בדרכי שלום

בדצמבר 2016 התקבל בכנסת חוק המהו"ת שמטרתו לסייע לבני זוג ליישב סכסוך משפחתי בהסכמה ובדרכי שלום, ולצמצם את הצורך בקיום התדיינות משפטית.

על פי החוק, בסכסוכים משפחתיים, במקום הגשת תביעה לערכאה שיפוטית, מוגשת תחילה "בקשה ליישוב סכסוך". במשך ארבעה מפגשים מנסים להגיע ליישוב הסכסוך בכלים לא משפטיים ורק אם המגעים נכשלים מוח התיק לפתחו של בית המשפט.

משמורת על הילדים

ההלכה המקובלת בישראל היא שילדים עד גיל 6 יישארו בחזקת האם, אלא אם יש נסיבות מיוחדות שמונעות ממנה לתפקד כאמא: בעיות בריאות, התמכרות לסמים ואלכוהול, או ריצוי עונש מאסר.

מזונות ילדים

האב מחויב על פי החוק בתשלום מזונות עבור ילדיו, גם אם הוא לא חלק מחייהם וגם אם הוא מצוי בקשיים כלכליים. לרוב מקובל לשלם 1,200-1,500 שקל לילד + מדור (תשלום עבור מקום המגורים של הילדים) ומחצית מהוצאות חריגות.

 

סעד זמני

האישה זכאית להגיש בקשה לסעד ביניים בזמן שתביעת הגירושין מתנהלת ואף עוד בטרם שהתביעה החלה. סעד זה נועד להגן על זכויותיה.

קלפים קרוב לחזה

בכל הליך משפטי, ועל אחת כמה וכמה בהליך גירושין, דיסקרטיות היא המפתח להצלחה. אסור בתכלית האיסור לשתף שכנים וחברים בצעדים המשפטיים שאתם עומדים לנקוט נגד הצד השני ורצוי להחביא מסמכים התומכים בעמדתך. כל טעות או פליטת פה עלולה להיות קריטית לגבי משמורת הילדים, גובה המזונות או חלוקת הרכוש.

לשחרר באהבה

גירושין הם מאבק עוצמתי, רווי יצרים וטעון במיוחד, אבל זה לא אומר בהכרח שהם צריכים להיות מלוכלכים ולהשאיר אחריהם אדמה חרוכה. גם אם החלטתם להיפרד זכרו כי פעם עמדתם מתחת לחופה עם בן או בת הזוג ונשבעתם לאהוב ולכבד זה את זו. במיוחד אם יש ילדים משותפים וגם אם לא – זכרו כי הדרך הטובה ביותר להתקדם הלאה היא לא להיגרר לשנים של מאבק מכוער, אלים שבסופו אולי תשיגו תוצאה כלכלית טובה יותר, אבל תלמדו בדרך הקשה שכסף לא מרפא פצעים ורגש הנקם וייסורי מצפון הם מתכון בטוח לנדודי שינה. כאן נכנס לתמונה איש מקצוע מיומן שיידע להביא את שני הצדדים להידבר בצורה בוגרת ומועילה.

עו"ד מילי אשר, מומחית לדיני משפחה, תלווה אתכם לאורך כל הליך הגירושין, תייעץ, תתמוך ותשיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר ברגע הקריטי בחייכם שיקבע את עתידכם ועתיד ילדיכם.

יחס אישי ומותאם לצרכי הלקוח - מתחילת התהליך ועד סופו אני מקפידה להיות קשובה לצרכיו האישיים של הלקוח ולהיכנס לנעליו בכדי שאוכל לספק לו את השירות הטוב ביותר עבורו. 

מקצועיות ויסודיות – בהליך גירושין כל פרט חשוב, כל דיון קובע גורלות. זו הסיבה שאתם זקוקים לאיש מקצוע מיומן שיהפוך כל אבן כדי לוודא שלא מתחבאת מתחתיה הפתעה שתטרוף את הקלפים. על גירושין לא מהמרים – כאן צריכים את המומחים.

בכל שאלה או התייעצות מוזמנים לפנות אלי כאן